Sayfamızı Beğenin  

   
   
   

7. Sınıf Fen ve Teknoloji Dersi Proje ve Performans Konuları Ödevleri

Kullanıcı Değerlemesi:  / 25
Kötüİyi 
Detaylar

7. Sınıf Fen ve Teknoloji Dersi Proje ve Performans Konuları Ödevleri

PROJE KONULARI

1- Işık Ünitesini anlatan bir dergi hazırlayınız Dergi ışığın soğurulması, ışığın kırılması, mercekler gibi kısımların gösterildiği fotoğraflarla destekli bir içeriğe sahip olmalı.

 

2-Besin zinciri konusunu anlatan 3 boyutlu maket hazırlama.(En az 5 hayvan olmalı)

 

3- Asitli içeceklerin iskelete ve dişlere etkisini anlatan bilgisayar sunumu hazırlaması

 

4- Devre elemanlarını kullanarak bir gece lambası tasarlayınız. Tasarınızda, gece lambasının ampul parlaklığının nelere bağlı olarak değişebildiğini araştırınız. Kullandığınız malzemeler ile ampul parlaklığı arasındaki ilişkileri rapor olarak hazırlayınız.Ayrıca, tasarımınızı hazırlarken neler kullandığınızı ve neler yaptığınızı da raporunuza ekleyiniz.

 

5-Gezegenlerin güneş sisteminde, güneşe yakınlıklarına göre doğru sıralanışını gösteren 3 boyutlu bir model hazırlayınız.

 

6-İç salgı bezlerimiz ve görevleri hakkında  arkadaşlarımıza konuyu daha zevkli ve merak uyandırıcı biçimde izah etmemizi sağlayan görsel ve işitsel destekli bir ders materyali hazırlama.

 

7-İnsanoğlu makineleri tasarlarken doğadaki canlılardan ilham almış ve bilimsel benzerlikleri ortaya koymuştur. Uçaklar kuşlara benzetilerek tasarlanmıştır, denizaltılar  balinalara…Başka hangi canlılar bilim adamlarına  ilham olmuş acaba? Peki siz hiçbir hayvandan bilimsel bir ilham aldınız mı? konu ile ilgili 3 boyutlu tasarımlardan, posterlerden ve bilgisayar sunumdan oluşan bir proje tasarlayınız.

 

8-Periyodik cetveli bizlere anlatacak sevdirecek güzel bir oyun tasarlayabilir misiniz ? O zaman hodri meydan!

 

9-Lazer ışınları nasıl tanımlanır? Sıradan ışınlara göre farkı nedir? Teknolojide gelinen son noktada lazer ışınlarının önemi nedir? Ve kullanım alanları nerelerdir? Sorularını yanıtlayan bir bilgisayar sunumu hazırlayıp lazerin kullanıldığı teknolojik bir aleti maketlendiriniz. 

 


Yorumlar   

0 #3 mg 13-04-2014 16:36
çok iyi konular var :-)
Alıntı
-1 #2 hacer 18-01-2013 17:31
;-) :oops: :eek: :D :lol: :-) ;-) :-|
:eek:çok güzel
Alıntı
-1 #1 directioner 20-12-2012 18:51
çok güzel olmuş ve çğretmen bize konu dağıtmadı bize istediğinizi yapın dedi şağolun
Alıntı

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

   
   
Custom Search
   

Tüm hakları saklıdır. Site Adı Açıkca  belirtilerek , ve yazıya link verilerek  alıntı yapılabilir. Yazının izinsiz yada link verilmeksizin kopyalanması durumunda hukuki işlem yapılacaktır. Detaylı Bilgi için Kullanım ve Gizlilik Sözleşmesine Bakınız.Telif Hakkı olan mataryel bildirliği an yayından kaldırılacaktır.

                                     Copyright © 2012 calisma-kitabi.com

 

 

© calisma-kitabi.com