7. Sınıf Fen ve Teknoloji Dersi Proje ve Performans Konuları Ödevleri

Çalışma Kitabı tarafından yazıldı. Aktif . Yayınlanma 7. Sınıf Fen ve Teknoloji Performans ve Proje Ödevleri

Kullanıcı Oyu: 3 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

7. Sınıf Fen ve Teknoloji Dersi Proje ve Performans Konuları Ödevleri

PROJE KONULARI

1- Işık Ünitesini anlatan bir dergi hazırlayınız Dergi ışığın soğurulması, ışığın kırılması, mercekler gibi kısımların gösterildiği fotoğraflarla destekli bir içeriğe sahip olmalı.

 

2-Besin zinciri konusunu anlatan 3 boyutlu maket hazırlama.(En az 5 hayvan olmalı)

 

3- Asitli içeceklerin iskelete ve dişlere etkisini anlatan bilgisayar sunumu hazırlaması

 

4- Devre elemanlarını kullanarak bir gece lambası tasarlayınız. Tasarınızda, gece lambasının ampul parlaklığının nelere bağlı olarak değişebildiğini araştırınız. Kullandığınız malzemeler ile ampul parlaklığı arasındaki ilişkileri rapor olarak hazırlayınız.Ayrıca, tasarımınızı hazırlarken neler kullandığınızı ve neler yaptığınızı da raporunuza ekleyiniz.

 

5-Gezegenlerin güneş sisteminde, güneşe yakınlıklarına göre doğru sıralanışını gösteren 3 boyutlu bir model hazırlayınız.

 

6-İç salgı bezlerimiz ve görevleri hakkında  arkadaşlarımıza konuyu daha zevkli ve merak uyandırıcı biçimde izah etmemizi sağlayan görsel ve işitsel destekli bir ders materyali hazırlama.

 

7-İnsanoğlu makineleri tasarlarken doğadaki canlılardan ilham almış ve bilimsel benzerlikleri ortaya koymuştur. Uçaklar kuşlara benzetilerek tasarlanmıştır, denizaltılar  balinalara…Başka hangi canlılar bilim adamlarına  ilham olmuş acaba? Peki siz hiçbir hayvandan bilimsel bir ilham aldınız mı? konu ile ilgili 3 boyutlu tasarımlardan, posterlerden ve bilgisayar sunumdan oluşan bir proje tasarlayınız.

 

8-Periyodik cetveli bizlere anlatacak sevdirecek güzel bir oyun tasarlayabilir misiniz ? O zaman hodri meydan!

 

9-Lazer ışınları nasıl tanımlanır? Sıradan ışınlara göre farkı nedir? Teknolojide gelinen son noktada lazer ışınlarının önemi nedir? Ve kullanım alanları nerelerdir? Sorularını yanıtlayan bir bilgisayar sunumu hazırlayıp lazerin kullanıldığı teknolojik bir aleti maketlendiriniz.