Sayfamızı Beğenin  

   
   
   

7. Sınıf İngilizce proje ödevi konuları

Kullanıcı Değerlemesi:  / 8
Kötüİyi 
Detaylar

7. Sınıf İngilizce proje ödevi konuları

1.   İçinde bulmaca, şarkı sözleri, diyaloglar, fıkra, şiir, güzel sözler, spor ve yabancı gazetelerden alınmış haberlerin yer aldığı bir dergi hazırlamak

2.   “Comparative” konusunu anlatan detaylı bir power point sunusu hazırlama.

3.   Geçmişte yaşamış ve tanınmış herhangi bir kişiyi seçerek geniş bir şekilde tanıtma. Kişiliği, fiziksel özellikleri, hobileri, ailesi vb….

4.   Ünitelerde gördüğümüz kelimeleri kapsayan ayrıntılı ve resimli bir sözlük hazırlama. Her kelime cümle içerisinde kullanılarak örneklendirilecektir.

5.   Irregular verbs( düzensiz filler) anlatan kapsamlı bir afiş hazırlama. Sunu olarak da hazırlanabilir.

6.   Kendi yazdığınız bir günlük hazırlayın(En az 30 gün olmalı).Günlüğünüzü yazarken geçmiş zaman kalıbını kullanabilirsiniz. Günlüğünüzü çeşitli fotoğraf, resim ve karikatürlerle süsleyebilirsiniz.

7.   Restaurantta, kitapçıda, havaalanında, alışverişte vb. yerlerde geçen diyaloglar hazırlama ve bunları sınıfta drama şeklinde sunma. Sunarken diyaloglar ezberlenmiş olmalıdır.

8.   Gelecek zaman (Future tense) yapısını kullanarak gelecek ile ilgili planlarınızı anlatan bir kompozisyon hazırlama. Hazırlamış olduğunuz kompozisyonu resimlerle de destekleyiniz.

9.   Türkiye’de herhangi bir tarihi ve ya turistik yer seçerek ayrıntılı bir şekilde resimler de kullanarak tanıtma.

10.   Bir bilgisayar maketi hazırlayarak parçaların İngilizce anlamlarını üzerinde gösteriniz.

11.   Kendi kurduğunuz bir televizyon kanalının TV rehberini (TV guide) hazırlayınız. Program akışında belirttiğiniz belgesel, dizi, film, talk show , news, cartoons vb… programlarının resimlerini de ekleyerek kısaca açıklamasını yapınız. Hazırladığınız TV rehberi dergi şeklinde olabilir.

12.   Hayvanları tanıtan bir afiş hazırlama. Ya da bir çiftlik maketi hazırlayarak içerisine de hazırladığınız hayvan maketlerini yerleştirebilirsiniz. Yabancı dildeki karşılıklarını da eklemeyi unutmayınız.

13.   Bir resim bularak bu resim ile ilgili bir hikâye yazmak. Hikâyeyi yazarken “Simple past tense” ( geçmiş zaman) yapısı kullanılacaktır. 

14.   İngilizce bir skeç (kısa oyun) hazırlayarak sınıfta sergileyebilirsiniz.

15.   İngilizce birkaç şarkı seçip koro hazırlayabilir ve bu aktiviteyi sınıfta sergileyebilirsiniz.

       Koronuza dans vb. animasyonlar da ekleyebilirsiniz. 

 

 


Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

   
   
Custom Search
   

Tüm hakları saklıdır. Site Adı Açıkca  belirtilerek , ve yazıya link verilerek  alıntı yapılabilir. Yazının izinsiz yada link verilmeksizin kopyalanması durumunda hukuki işlem yapılacaktır. Detaylı Bilgi için Kullanım ve Gizlilik Sözleşmesine Bakınız.Telif Hakkı olan mataryel bildirliği an yayından kaldırılacaktır.

                                     Copyright © 2012 calisma-kitabi.com

 

 

© calisma-kitabi.com